هنر و ادبیات

هنر و ادبیات

این وب متعلق به شما عزیزان است. کپی از مطالب و تصاویر هم آزاد است. لطفا اجازه نگیرید :)

۳ مطلب در فروردين ۱۳۹۴ ثبت شده است

 

سه چیز در زندگی بشری اهمیت دارد:

نخست مهربانی، دوم مهربانی، سوم مهربانی.

"هنری جیمز"

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۳۱ فروردين ۹۴ ، ۱۹:۳۱
فرناز

 

 

فقر همه جا سر می کشد .......

فقر، گرسنگی نیست، عریانی هم نیست ......

فقر ، چیزی را " نداشتن " است ، ولی ، آن چیز پول نیست .....

طلا و غذا نیست .......

فقر، همان گرد و خاکی است که بر کتابهای فروش نرفته ی یک کتابفروشی می نشیند ......

فقر، تیغه های برنده ماشین بازیافت است ، که روزنامه های برگشتی راخرد می کند ......

فقر، کتیبه ی سه هزار ساله ای است که روی آن یادگاری نوشته اند .....

فقر، پوست موزی است که از پنجره یک اتومبیل به خیابان انداخته می شود .....

فقر، همه جا سر می کشد ........

فقر، شب را " بی غذا " سر کردن نیست ...

فقر، روز را " بی اندیشه" سر کردن است

"دکتر شریعتی"


,,

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۳۱ فروردين ۹۴ ، ۱۹:۱۳
فرناز

الکسا با سه معیار سایت یا وبلاگ شما را رتبه بندی میکند:

1. رتبه جهانی (این معیار براساس میزان دسترسی کاربران جهان دربازه زمانی یک روزه به سایت یاوبلاگ شما، اندازه گیری می شود)

2. رتبه کشوری (این معیاربراساس میزان دسترسی کاربران، که ازکشوری که بیشترین بازدید کننده را داشته اید، اندازه گیری می شود)

3. تعدادلینک ها (تعدادلینک هایی که ازسوی سایت ها و وبلاگ های دیگربه سایت یا وبلاگ شماداده شده است،اندازه گیری می شود)

رتبه جهانی: هرچه بازدید کننده بیشتری از جهان داشته باشید،این رتبه افزایش میابد.

رتبه کشوری:هر چه بازدید کننده بیشتری که از یک کشور داشته باشید، این رتبه افزایش میابد(مسلما برای سایت های ایرانی، از کشور ایران بازدید کننده بیشتری صورت میگرد)

تعداد لینک: تعداد لینک های شما در سایت ها و وبلاگ های دیگر در این جا به نمایش در میاید (این تعداد با تبادل لینک افزایش میابد)

توجه: رتبه جهانی و کشوری روزانه بروز میشود اما تعداد لینک به دلیل گسترده بودن دنیا مجازی هر 15 روز یک بار بروز میشود.

رتبه الکسا چه فایده ای دارد؟

رتبه الکسا امروزه به نوعی اعتبار سایت  حساب می شود. این رتبه بندی در جذب تبلیغات نیز موثر بوده و هست.  پس از همین حالا سعی کنید بازدید کننده بیشتری برای سایت یا وبلاگ خود جمع آوری کنید تا به رتبه الکسا سایت و وبلاگ خود بهبود ببخشید.

در آخر پاسخ به سوالات رایج شما.

چرا وبلاگ من رتبه جهانی دارد اما رتبه کشوری ندارد؟

زیرا وبلاگ یا سایت شما آن چنان بازدید کننده زیاد ندارد و به همین دلیل امکان رتبه بندی کشوری برای شما نیست. اما خیلی نگران نباشید ،الکسا سعی می کند هرچه سریعتر سایت یا وبلگ شما را رتبه کشوری دهد.

الکسا نام یک سایت بین المللی جهت ارائه وضعیت ترافیک وب سایت های مختلف می باشد. در الکسا با وارد کردن نام وب سایت مورد نظر خود می توانید اطلاعات جامع و دقیقی را بدست آورید. در الکسا هر وب سایت دارای امتیازی معروف به رنک می باشد. این امتیاز میزان محبوبیت و بازدید را مشخص می کند. البته بازدیدکنندگان هر وب سایت به رنک آن در الکسا توجهی ندارند اما وب مسترها زیادی برای بهتر شدن رتبه خود در الکسا تلاش می کنند.

 

این مقاله در اصل برای وب مسترهای عزیز آماده شده است. در این مقاله به معرفی راه هایی در جهت بهبود رتبه وب سایت ها در الکسا می پردازیم. می خواهیم ببینیم چگونه می توانیم رتبه بهتری در الکسا داشته باشیم.
نصب تولبار رسمی الکسا
الکسا همانند بسیاری از سایت های دیگر دارای یک تولبار اختصاصی می باشد. یکی از راه های افزایش رنک الکسا نیز نصب و استفاده تولبار آن در مرورگر خود می باشد. به عبارتی ، باز کردن صفحات یک وب سایت با مرورگری که دارای تولبار الکسا می باشد به بهبود رنک آن وب سایت کمک فراوانی می کند.
پس هم اکنون تولبار الکسا را از لینک زیر دانلود و بر مرورگر خود نصب کنید. همچنین به دوستان و همکاران خود در وب سایت نیز پیشنهاد استفاده از تولبار الکسا را بدهید. لینک دانلود تولبار الکسا برای تمامی مرورگرها:
http://www.alexa.com/toolbar
مطالب و نوشته هایتان را جذاب کنید.
مطمئنا رتبه بالا در الکسا نیازمند بازدیدکنندگان زیاد می باشد. لذا سعی کنید سایت خود را برای خوانندگان جذاب نگه دارید. جذاب بودن سایت تنها به قالب و طراحی وب سایت مربوط نیست بلکه به مطالب شما نیز بستگی دارد. نوشته های شما در صورتی که خواندنی و جذاب باشند خواننده های بیشتری را به خود جذب می کنند.
همچنین عنوان مطالب شما نیز باید به گونه ای باشد که در جست و جوهای گوگل دخیل باشد. ورودی های بخش گوگل به افزایش بازدید شما کمک بسیار زیادی می کنند. همچنین با به اشتراک گذاری لینک هایتان در شبکه های اجتماعی و لینک دونی ها نیز می توانید بازدید وب سایت خود را روز به روز افزایش دهید.
تعطیلی معنا ندارد
رتبه یک سایت در الکسا به تعطیلی ها توجهی ندارد. حتی اگر وب سایت شما به صورت معمولی و غیر حرفه ای فعالیت می کند شما باید در روز حداقل دو مطلب را در وب سایت شما قرار دهید.
تنها دو مطلب کافیست؟ خیر ، دو مطلب در روز به افزایش رتبه شما در الکسا کمکی نمی کند. بهترین وب سایت های جهان نیز در هر روز حداقل 5 مطلب را برای خوانندگان قرار می دهند.
استفاده از ویجت الکسا
قهرمانان و برگزیدگان مسابقات و جشنواره ها همیشه مدال یا یادبود خود را در معرض دید خود و دیگران قرار می دهند. در مورد وب سایت ها نیز این امر دخیل می باشد. شما نیز باید از ویجت رتبه الکسا در وب سایت خود استفاده کنید. این عامل موجب بهبود افزایش رتبه شما در الکسا می شود. همچنین در صورتی که رتبه الکسا وب سایت شما در حد خوبی باشد ، خوانندگان نیز اعتماد بهتری نسبت به شما بدست می آوردند و در نتیجه بازدیدهای ثابت وب سایت بالا می رود.
از نویسنده های مهمان استفاده کنید
امروزه بسیاری از وب سایت ها از نویسنده های مهمان استفاده می کنند. به طوری که بازدیدکنندگان معمولی می توانند مطالبی را برای شما ایمیل کنند و شما نیز در صورت تشخیص صلاحیت آن مطلب آن را در سایت خود قرار می دهید و پس از قرار دادن آن ، به نویسنده مطلب اطلاع رسانی نمایبید.
مطمئنا مطالبی که توسط نویسنده های مهمان برای شما ارسال می کنند ، مربوط به رشته کاری وب سایت شما می باشد. البته تعداد مطالبی که از نویسنده های مهمان دریافت می کنید نباید از حد معمول فراتر رود.
نظر بازدیدکنندگان در الکسا
بازدیدکنندگان وب سایت ها می توانند نظرات منفی یا مثبت خود را در مورد آن وب سایت در الکسا بیان کنند. نظرات مثبت در بهبود رتبه الکسا نقش به سزایی دارند و در عین حال ، نظرات منفی نیز تاثیر منفی در رتبه الکسا می گذارند. از این رو ، بازدیدکنندگان وب سایت خود را به اعلام نظرات مثبتشان در الکسا تشویق کنید.
برای امتیاز دهی به وب سایت ها در الکسا ، بر روی گزینه زیر کلیک کنید:
Click here to rate this website
تبلیغات؛ موثرترین راه
مهمترین و موثرترین راه برای افزایش تعداد بازدید ، تبلیغات در وب سایت های پربازدید دیگر است. البته تبلیغات در وب سایت های خوب نیازمند هزینه های بالایی می باشد. اما با پرداخت این هزینه ها ، بازدید وب سایت شما تا حد قابل توجهی بالا می رود.
پس سعی کنید به اندازه بودجه ای که در اختیار دارید ، تبلیغات کنید.
یک مطلب در زمینه ” چگونه رتبه الکسای بهتری داشته باشیم” در وب سایت خود قرار دهید. افراد زیادی به دنبال بالابردن رتبه الکسای خود می باشند. در نتیجه قرار دادن مقاله ای نظیر همین مقاله ، بازخورد بسیار بالایی را از طرف خوانندگان به دست می آورد.

با تشکر از مدیریت سایت تفریحی جادوی کلمات


,

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ فروردين ۹۴ ، ۱۱:۱۳
فرناز